نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مراسم سالگرد شهید مدافع حرم علیرضا بابایی

مراسم سالگرد شهید مدافع حرم علیرضا بابایی

حجت الاسلام والمسلمین مهدی مهدوی اطهر در مراسم بزرگداشت پنجمین سالگرد شهید مدافع حرم شهید علیرضا بابایی ضمن بیان وی‍‍‍‍‍‍‍‍‍ژگی هایی مقام شهید براساس زیارتنامه ائمه و تلاش برای افزایش این روحیات در جامعه به بیان مسئولیت های اجتماعی افراد بر این اساس پرداختند. خلاصه ای از صحبت های ایشان :

شهید زنده است ، شهید کسی است که تاثیر میگذارد. اگر بخواهیم ویژگی های اصلی شهدا را بر اساس زیارتنامه ائمه که بزرگترین شهدا هستند بیان کنیم به چهار ویژگی اصلی میرسیم اولا اقامه نماز به معنای برپا داشتن نماز ثانیا خمس و زکات در عصر حاضر کمک های مومنانه ثالثا امر به معروف و رابعا نهی از منکر که در واقع همان فعالیت در عرصه های اجتماعی است .

از بین این ویژگی ها به گفته ی امام راحل رحمت الله علیه فعالیت در عرصه ی جامعه نود و نه درصد دین  محسوب میشود.

حال وظیفه ی ما برای شهید زندگی کردن فعالیت در عرصه ی اجتماعی و انتخابات پیش روست و مسئولیت مادر این عرصه اولا مشارکت و انتخاب براساس معیارهای فرد اصلح که انتخاب شخصی است که اولا اهداف نظام رابشناسد دوما مدیر و مدبر باشد و سوما ظرفیت قدرت را داشته باشد، مسئولیت یک گوی داغ است کسی تحملش را دارد که ظرفیتش را داشته باشد.

حال با پرورش این روحیات درون خودمان و وظیفه شناسی به موقع در جامعه ولو مرگ ساده ای داشته باشیم در زمره ی مبارزان و مدافعان عرصه ولایت محسوب می شویم.