نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مراسم بدرقه کاروان اربعین دانشگاهیان در دانشگاه اراک

مراسم بدرقه کاروان اربعین دانشگاهیان در دانشگاه اراک

مراسم بدرقه کاروان اربعین دانشگاهیان در دانشگاه اراک

به گزارش روابط عمومی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری مراسم بدرقه کاروان اربعین دانشگاهیان درمسجد فاطمه الزهرا دانشگاه اراک برگزار گردید . کاروان زیارتی اربعین که شامل سه دستگاه اتوبوس و تعداد 120 نفر زائر بود در روز چهارشنبه مورخ 17 مهر ماه از جلوی درب مسجد فاطمه الزهرا دانشگاه اراک حرکت کردند. حجت الاسلام و المسلین مهدوی اطهر با عنوان روحانی کاروان و جناب آقای قدیری با عنوان مدیر کاروان در این سفر مقدس حاضر گردیدند.

باب چهل و نهم کتاب کامل الزیارات: ثواب کسی که سواره یا پیاده به زیارت حضرت امام حسین علیه السّلام برود.

حُسَیْنِ بْنِ ثُوَیْرِ بْنِ أَبِی فَاخِتَهَ قَالَ قَالَ أَبُو عَبْدِ اللَّهِ ع‌ یَا حُسَیْنُ مَنْ خَرَجَ مِنْ مَنْزِلِهِ یُرِیدُ زِیَارَهَ قَبْرِ الْحُسَیْنِ بْنِ عَلِیٍّ ص. إِنْ کَانَ مَاشِیاً کَتَبَ اللَّهُ لَهُ بِکُلِّ خُطْوَهٍ حَسَنَهً وَ مَحَی عَنْهُ سَیِّئَهً حَتَّی إِذَا صَارَ فِی الْحَائِرِ کَتَبَهُ اللَّهُ مِنَ الْمُصْلِحِینَ الْمُنْتَجَبِینَ [الْمُفْلِحینَ الْمُنْجِحِینَ‌]حَتَّی إِذَا قَضَی مَنَاسِکَهُ کَتَبَهُ اللَّهُ مِنَ الْفَائِزِینَ حَتَّی إِذَا أَرَادَ الِانْصِرَافَ أَتَاهُ مَلَکٌ فَقَالَ إِنَّ رَسُولَ اللَّهِ ص. یُقْرِؤُکَ السَّلَامَ وَ یَقُولُ لَکَ اسْتَأْنِفِ الْعَمَلَ فَقَدْ غُفِرَ لَکَ مَا مَضَی.

حسین بن ثویر بن أبی فاخته می‌گوید، حضرت ابو عبد اللَّه علیه السّلام فرمودند:

ای حسین! کسی که از منزلش بیرون آید و قصدش زیارت قبر حضرت حسین ابن علی علیهما السّلام باشد اگر پیاده رود خداوند منّان به هر قدمی که برمیدارد یک حسنه برایش نوشته و یک گناه از او محو می‌فرماید تا زمانی که به حائر برسد و پس از رسیدن به آن مکان شریف حق تبارک و تعالی او را از رستگاران قرار میدهد تا وقتی که مراسم و اعمال زیارت را به پایان برساند که در این هنگام او را از فائزین محسوب می‌فرماید تا زمانی که اراده مراجعت کند که در این وقت فرشته ‌ای نزد او آمده و می‌گوید:

رسول خدا صلّی اللَّه علیه و آله و سلّم سلام رسانده و به تو می‌فرماید: از ابتداء عمل را شروع کن، تمام گناهان گذشته ‌ات آمرزیده شد.