• برگزاری کارگاه معرفت افزایی دانشگاه اراک در زیرآب مازندران

  دکتر مهدی رئوفی دبیر هم اندیشی استادان داتنشگاه اراک در مصاحبه با سایت نهاد اظهار داشت کارگاه های معرفت افزایی استادان دانشگاه اراک در اردیبهشت و خرداد ماه جاری در زیراب مازندران برگزار می گردد.ایشان افزودند این دوره ی 3 روزه در 2 نوبت برنامه ریزی و انجام خواهد شدکه تعدادی از کارگاه های آن در اراک و تعدادی از کارگاه های آن در اراک و تعدادی از کارگاهها در مازندران برگزار می گردد.


 • اولین جلسه گردهمایی استادان و کارکنان دانشگاه اراک در سال93

  حجت الاسلام و المسلمین بیات مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در اولین جلسه گردهمایی کارکنان و استادان دانشگاه اراک اظهار داشت:سال 93 سالی است بسیار پربرکت  که آغاز آن با انفاس قدسی حضرت زهرا سلام الله علیها آغاز شد.ان شاالله موفقیت های لازم را با انجام وظیفه به دست آوریم.ایشان با اشاره به نامگزاری امسال توسط مقام معظم رهبری به نام سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی افزودند:در سال گذشته حماسه سیاسی خلق شد؛مخصوصا در راهپیمایی عظیم 22 بهمن.اما در عرصه ی اقتصاد کار محکمی صورت نگرفت.


 • سومین جشنواره روشنا

  حفظ قرآن به عنوان موثر ترین راه بهره مندی و انس با کلام وحی زمینه ساز فهم و تدبر و عمل به دستورات این کتاب آسمانی است. در سال های اخیر فعالیت های ارزشمندی در زمینه حفظ و تدبر در قرآن انجام گرفته و حفظ قرآن جایگاه ویژه ای یافته است، که در این بین تاکیدات و راهنمایی معلم بزرگ قرآن کشور، مقام معظم رهبری(مد ظله) تاثیر بسزایی داشته است. من جمله اشاره ایشان به تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن سبب شد تا برنامه های متنوعی جهت حفظ قرآن طراحی و تدوین گردد. با توجه به تقارن نوروز سال ۱۳۹۳با ایام فاطمیه طرح قرآنی چشمه های جاری با محوریت حفظ سوره انسان توسط دانشجویان در ایام تعطیلات نوروز سال ۱۳۹۳ تدوین شد. در این طرح دستگاههای مختلفی از جمله صدا و سیمای جمهوری اسلامی و شورای توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی مشارکت دارند..


 • ویژه مراسم شهادت حضرت زهرا سلام ا... علیها در دانشگاه اراک


 • نکاتی پیرامون کارگاه معرفت افزایی استادان

  نکته1)زمان برگزاری در کارگاه در اردیبهشت ماه در روزهای چهارشنبه،پنجشنبه و جمعه می باشد که تاریخ دقیق آن متعاقبا اعلام می گردد.

  نکته2)شروع ثبت نام از چهارشنبه 21/12/92 صبح، از طریق تماس با دفتر نهاد32774005 یا داخلی265 می باشد.


 • برگزاری کارگاه معرفت افزایی استادان دانشگاه اراک

  با احترام به استحضار می رساند با حول و قوه الهی و با پیگیری های صورت گرفته توسط دفتر هم اندیشی استادان دانشگاه اراک،کارگاه معرفت افزایی استادان در اردیبهشت ماه آینه در مجتمع فرهنگی-تفریحی دانشگاه شهید بهشتی واقع در استان مازندران به مدت 4 روز برگزار می گردد.اساتید ارجمند می توانند به همراه خانواده ی خود دراین برنامه شرکت فرمایند.


 • برگزاری جلسه تقدیر از تشکلهای دانشجویی

  به همت دفتر نهاد دانشگاه اراک جلسه تقدیر از تشکلهای دانشجویی دانشگاه در تاریخ 19 اسفند در دانشکده علوم انسانی دانشگاه برگزار گردید.در این جلسه ابتدا حجت الاسلام بیات ضمن تشکر ازفعالیتهای این تشکلها در سال جاری،اضافه نمود که دانشگاه از ظرفیت بالایی در اجرای فعالیتهای فرهنگی برخورداراست.


 • اکران فیلم"چ" در دانشگاه اراک

  به همت انجمن مستقل دانشگاه اراک فیلم "چ" آخرین ساخته ابراهیم حاتمی کیا درتاریخ 18 اسفند ماه در سالن شهید چمران دانشگاه اراک اکران شد.حدود 300 نفر از دانشجویان دانشگاه به تماشای این فیلم نشستند.


 • برگزاری همایش "نقش دانشگاهیان در اجرایی نمودن سیاستهای اقتصاد مقاومتی"

  همایش "نقش دانشگاهیان در اجرایی نمودن سیاستهای اقتصاد مقاومتی" در دانشگاه اراک برگزار  گردید.

  حجت الاسلام و المسلمین مرتضی بیات،مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اراک در مصاحبه با سایت نهاد اظهار داشت:به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اراک همایش نقش دانشگاهیان در اجرایی نمودن سیاستهای اقتصاد مقاومتی..


 • برگزاری کارگاه"سبک زندگی اسلامی-ایرانی" ویژه ائمه جماعات

  به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری کارگاه" سبک زندگی اسلامی-ایرانی"ویژه ائمه جماعات دانشگاه اراک در تاریخ پنجشنبه 15 اسفند ماه در سالن دفاعیه دانشکده علوم انسانی برگزار گردید.استاد کارگاه حجت الاسلام دکتراحمد حسین شریفی معاون سابق موسسه پژوهشی امام خمینی بودند.


 • برگزاری دوره آموزشی عهد توسط انجمن اسلامی دانشجویان مستقل

  امید خلیلی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه اراک در مصاجبه با سایت نهاد اظهار داشت:دوره آموزشی عهد با همکاری دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اراک به مدت 24 هفته روزهای پنجشنبه و به مدت 90 ساعت برگزار می گردد.


 • حجت الاسلام و المسلمین بیات ، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اراک:

  تشکل های دانشجویی باید با وحدت و همفکری تحت پرچم ولایت فقیه حرکت کنند.


 • از نهاد دانشگاه اراک چه خبر؟؟

  حضور مسئول نهاد رهبری در خوابگاه مهتاب 1

   

  حضور مبلغه ها در خوابگاهها ی دانشگاه اراک

   

  مراسم پرفیض دعای کمیل درخوابگاه ها

      

  اردوی موزه عبرت و زیارت شاه عبدالعظیم

                                                                                                                                                                                                                                


 • ازدواج به سبک ایرانی اسلامی


 • مهندس نوروزی در جمع استادان دانشگاه اراک :

  انقلاب اسلامی ایران متعلق به آینده است.


 • گزارش برگزاری کارگاه آموزشی بچه های مسجد دانشگاه اراک

  آقای میلاد کرمی از مسئولین بچه های مسجد دانشگاه اراک در مصاحبه با سایت نهاد اظهار داشت: بچه های مسجد به منظور ارتقائ سطح مهارت های اعضای خود یک دوره چهار روزه آموزش رسانه از تاریخ 28 دی تا 2 بهمن ماه به مدت 16 ساعت برگزار نمود  که گزارش کوتاهی از آن به شرح زیر است:


 • تجدید میثاق دانشگاهیان دانشگاه های اراک با شهدای انقلاب و دفاع مقدس

  در چهارمین روز از دهه مبارک فجر تجدید میثاق دانشگاهیان با شهدای انقلاب و دفاع مقدس از سوی کمیته دانشجویی ستاد دهه فجر در گلزار شهدای شهر اراک برگزار گردید.سخنران این جلسه حجت الاسلام و المسلمین مرتضی بیات ،مسئول دفتر نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اراک ، بودند که حضور در کنار تربت مقدس شهدا و امام شهدا و تجدید میثاق با آرمانهای انقلاب را توفیقی بزرگ دانسته وشکر این نعمت را بر همگان مفروض قلمداد کردند.


 • ویژه برنامه های دهه فجر در دانشگاه اراک اعلام گردید

  ویژه برنامه های دهه فجر در دانشگاه اراک اعلام گردید

   

  حجت الاسلام و المسلمین بیات، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اراک در مصاحبه ای که با سایت نهاد داشتند، برنامه های متعددی جهت گرامیداشت سی و پنجمین جشن پیروزی انقلاب اسلامی، در دانشگاه اراک تدارک دیده شده است. ایشان اظهار داشتند در دو بخش استادان، کارکنان و خانواده های ایشان و بخش دانشجویی دو جشن با همکاری ستاد دهه فجر دانشگاه در روز شنبه نوزدهم بهمن برگزار می گردد..


 • برگزاری مسابقه پیامکی با موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی

  به همت واحد خواهران دفتر نهاد دانشگاه اراک مسابقه پیامکی با موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی برگزار می گردد.مسابقه از مطالب بروشوربا موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی که دربین دانشجویان و کارکنان واساتیدتوزیع شده برگزار می گردد.


 • برگزاری مسابقه مقاله نویسی به مناسبت دهه فجر

  به همت دفتر نهاد رهبری دانشگاه اراک مسابقه مقاله نویسی با موضوعات انقلاب اسلامی در سه بخش دانشجویان،اساتید و کارکنان برگزار می گردد.


 • تبریک دفتر نهاد به مناسبت انتصاب دکتر سعید حمیدی به سمت ریاست دانشگاه اراک

  استاد فرزانه جناب آقای دکتر سعید حمیدی

  انتصاب شایسته حضرتعالی را به ریاست جدید دانشگاه اراک تبریک و تهنیت عرض نموده،توفیقات روز افزون

  شما را در پیشبرد اهداف دانشگاه از خداوند متعال خواستاریم.

  کارکنان دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اراک


 • برگزاری مسابقه "تفسیر سوره هود" در دانشگاه اراک

  به همت کانون نمازدفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اراک مسابقه تفسیر سوره هود ویژه دانشجویان و کارکنان دانشگاه برگزار می گردد.شرکت کنندگان می توانند با مراجعه به دفاتر نهاد و تهیه جزوه تفسیر سوره هود در مسابقه شرکت نمایند.

  مهلت ثبت نام در مسابقه تا 17 ربیع الاول سالروز ولادت رسول اکرم (ص) و امام صادق(ع) می باشد.


 • برگزاری مسابقه کتابخوانی "سنن النبی" به مناسبت سالروز ولادت رسول اکرم (ص)

  ه همت دفتر نهاد رهبری دانشگاه اراک مسابقه کتابخوانی "سنن النبی" به مناسبت ایام خجسته میلاد ختمی مرتبت رسول اکرم (ص) و امام صادق(ع) در دانشگاه اراک برگزار می گردد.

  دانشجویان و کارکنان محترم دانشگاه می توانند با مراجعه به دفاتر نهاد در دانشکده ها در این مسابقه ثبت نام نمایند.

  کتاب سنن النبی نوشته علامه طباباطبایی منبع مسابقه خواهد بدو که با 50 درصد تخفیف در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد.


 • برگزاری دومین جشنواره فرهنگی روشنا به مناسبت دهه فجر


  همواره یکی از دغدغه‌های فرهنگیان جامعه افزایش سرانه‌ی مطالعه‌ی کتاب در جامعه است؛ اما اینکه چه کتابی را با چه محتوایی بخوانیم و ترویج کنیم، عموما مغفول مانده است. بر مبنای مرتفع ساختن این نیاز و دغدغه، دفتر نشر معارف وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها براساس منویات معظم له در دیدار با اصحاب نشر، بنا به برگزای سلسله جشنواره‌های فرهنگی روشنا دارد، تا با اجرای این طرح سرانه‌ی مطالعه‌ی کتاب در کشور را بصورت هدفمند افزایش دهد و همچنین با طراحی سیر مطالعاتی پیوسته و با محتوای متناسب با مخاطب، عمق بینش اعتقادی و فرهنگی اقشار مختلف جامعه را افزایش دهد.


 • ویژه مراسم 9 دی در دانشگاه اراک برگزار می شود

  حجت الاسلام و المسلمین مرتضی بیات مسئول دفتر نهاد نمایتدگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اراک در مصاحبه با سایت نهاد اظهار داشتند.ویژه مراسم گرامیداشت یوم الله نهم دی در دانشگاه برگزار خواهد شد.ایشان اضافه کردند این مراسم نهم دی ماه بهد از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در نمازخانه دانشگاه اراک برگزار می گردد.