نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بیانیه یوم الله 13 آبان

بیانیه یوم الله 13 آبان

بیانیه یوم الله 13 آبان

 

بسم الله الرحمن الرحیم

تاریخ گواهی می‌دهد از آن زمانی که پرچم سرخ اباعبدالله الحسین علیه السلام پیشاپیش پرچم سه رنگ ایران در میادین جهاد و جانبازی به اهتزاز درآمد و ملت بزرگ ایران به تأسی از مقتدای خود امام خمینی (ره)، فرهنگ عاشورا را اساسنامه حیات و ممات خویش قرار داد، دیگر وقایع تلخی همچون تسلیم شدن کشور در جنگ‌های جهانی اول و دوم و فرجام کودتای ننگین 28 مرداد در عرصه سیاسی تکرار نشد. این عزت ملی مثال زدنی در برابر استکبار جهانی با محوریت آمریکای جنایتکار ثمره بنا کردن خاکریزهای اعتقادی در برابر دشمن است که بر تارک آن، شعار پرمغز "سیاست ما عین دیانت ماست" تابنده‌تر از پیش، ظهور و بروز پیدا کرد.

یوم الله 13 آبان و وقایع آن از جمله نقاط عطف استکبار ستیزی و مبارزه همیشگی ملت ایران با آمریکاست که به گواه تاریخ از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون از هیچ جنایت و عناد و سنگ‌اندازی در مسیر رشد و تعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی فروگذار نکرده است.

اگرچه امروز برخی مذاکره با آمریکا را حلّال مشکلات می دانند و آن را تنها راه برون رفت از گرفتاریها می بینند  اما مردم بصیر ایران و شاگردان مکتب اسلام ناب محمدی (ص) دیر زمانی است که به تبعیت از آیه شریفه: «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ لاَ تَتَّخِذُواْ بِطَانَةً مِّن دُونِکُمْ لاَ یَأْلُونَکُمْ خَبَالًا وَدُّواْ مَا عَنِتُّمْ قَدْ بَدَتِ الْبَغْضَاء مِنْ أَفْوَاهِهِمْ وَمَا تُخْفِی صُدُورُهُمْ أَکْبَرُ قَدْ بَیَّنَّا لَکُمُ الآیَاتِ إِن کُنتُمْ تَعْقِلُون» مکر و حیله‌های دشمن را می‌شناسند، به دشمن اعتماد ندارند و دریافته‌اند که پایانی برای خباثت‌ها و دشمنی‌های آمریکا وجود ندارد و هیچ نتیجه ای از گفتگو با آنها حاصل نخواهد شد.

اینک در آستانه فرارسیدن سیزدهم آبان ماه، جامعه دانشگاهیان، ضمن ادای احترام به ارواح طیبه شهدای دانشجوی پیرو خط امام و شهدای دانش آموز اعلام می‌دارند همگام با سایر آحاد مردم در راهپیمایی ضد استکباری 13 آبان شرکت نموده و این روز بزرگ را گرامی می دارند.

بر همین اساس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری از اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه اراک دعوت می‌کند تا با حضور پرشکوه خود در آیین‌ بزرگداشت سیزده آبان، دشمنان نظام را مأیوس و نور امید را در دل مستضعفان و آزادی خواهان جهان برافروزند.

والسّلام علی من اتّبع الهدی